Головна / Все про крови / 5 причин стати донором
5 причин стати донором

Донорство омолоджує організм

У стародавні часи багато хвороб лікували кровопуеканням. Ця процедура запускає в організмі механізм вироблення нових клітин у кістковому мозку. А це в свою чергу призводить до стимулювання імунної системи, прискорення метаболізму, поліпшення роботи підшлункової залози, печінки, шлунка. А також донори в середньому живуть на 5-8 років довше.

Донорсгпво корисне для серцево-судинної системи

Кілька років тому фінські й американські вчені провели спільне дослідження, за допомогою якого намагатися виявити, який втив має здача крові на стан здоров’я людини. Потім вони опублікували свої висновки зниження густини крові за рахунок регулярної здачі крові знижує ризик розвитку гіпертонії, варикозного розширення вен і тромбофлебіту. Крім того, доведено, що люди- донори на 30% рідше стикаються з інфарктами.

Донорство є найкращою профілактикою подагри і атеросклерозу

Регулярне оновлення крові призводить до того, що організм швидше позбавляється різного баласту, що закупорює судини.

Донорство сприяє поліпшенню кровотворення

У людей, які регулярно здають кров, прискорюється кровотворення. Тому під час критичних ситуацій кількість крові в організмі швидше відновлюється. До речі, це одне з пояснень, чому представниці жіночої статі живуть довше за чоловіків, адже їм щомісяця доводиться стикатися з крововтратами.

Донорапво у жінок сприяє зачаттю дівчинки

Ти здивуєшся, але вчені довели, що жінки, які регулярно проходять процедуру донагцї (донорства) найчастіше народжують дівчаток. А ось у чоловіків-донорів зазвичай народжуються хлопчики.

Цікаво знати! Донори мають відмінне самопочуття і хороший стан здоров’я тому, що регулярно проходять обстеження і отримують позитивний заряд емоцій від того, що зробили добру.

Донорство знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань Особливо це стосується чоловіків, які схильні до них навіть у молодому віці.

  • Відбувається оновлення організму.
  • Стимулюється робота кровотворної системи.
  • Поліпшується імунний захист організму.
  • Організм пристосовується до періодичних крововтрата, що полегшить стан в разі аварії чи травми.