Головна / Все про крови / Пам’ятка донору №3
Пам’ятка донору №3

Чому Ви не здаєте кров?    

1. Мене ніколи не просили здати кров.

Вважайте, що Вас запрошують. Ваша кров найдорогоцінніший подарунок, який Ви можете зробити. Вона означає життя для тих, хто її потребує. Може навіть твого знайомого, друга, родича.

2. Я дуже старий (молодий).

Донором крові і її компонентів може бути кожен дієздатний громадянин з 18 років, незалежно від підлоги, професії, що має при собі паспорт з реєстрацією на території Красноярського краю, пройшов медичне обстеження. І якщо Ви здорові, то можете здавати кров аж до глибокої старості

3. Мені жахливо здавати кров.

Кожен боїться вперше. Але тисячі донорів здають кров більше 40 разів. Не треба бути суперменом, щоб здати кров. Це дуже проста процедура.

4. При здачі крові я можу заразитися Снідом, гепатитом.

При дачі крові використовуються тільки одноразові, індивідуальні стерильні системи. Це виключає можливість зараження донора не тільки СНІДом але і іншими інфекціями.

5. Я можу здати кров тільки в екстремальних випадках.

Екстремальні випадки відбуваються кожну хвилину. Будь-якої хвилини і в будь-якому місці може відбутися нещасніше подія з великою втратою крові у постраждалих. Для потребуючих в компонентах крові, кожен момент екстрений. По цьому, потрібно, щоб запас крові існував постійно. Ви можете здавати кров без збитку здоров’ю чотири-п’ять раз на рік.

6. Це дуже не зручно, я дуже зайнятий.

Центр крові приймає донорів у вівторок, середовище, четвер, п’ятницю з 8:00 до 18:00,  а у понеділок і суботу з 8:00 до 14:00.  Виїзні бригади працюють в установах, підприємствах і організаціях. Навіть у найзайнятіших людей знаходиться час здати кров. Ваша кров врятує життя. Думаємо, Ви вирішите витратити менше трьох годин в рік, щоб стати донором.

7. Здавши кров одного разу, мені доведеться робити це постійно.

Дача крові не викликає звикання або збільшеного відтворення крові в організмі. Люди еволюційно пристосовані до кровопускань: це універсальний механізм реакції при травмах, а у жінок — взагалі частина нормального функціонування організму.

8. При цьому я відчую слабкість.

На той час як Ви покидатимете центр крові, у Вашому організмі вже почне відновлюватися втрачений об’єм крові. Баланс рідини в організмі відновлюється протягом 24 годин, через 21 добу число кров’яних кліток досягає свого нормального рівня.

9. Я вже вніс свій внесок — здав кров кілька разів багато років тому.

Спасибі за те, що Ви колись здавали кров. Ми хочемо, щоб Ви знали, що ми потребуємо Вас зараз і будемо раді бачити Вас знову. Ваша кров може принести користь безлічі людей, якщо Ви здаватимете кров не менше 2 разів на рік.

10. Я дуже худий.

Якщо Ваша вага 50 і більш кілограм, у Вас досить крові для того, щоб поділитися нею з потребуючою людиною.

11. Ненавиджу (боюся) голки.

Щоб процес здачі крові був менш не приємним (хворобливим), Ви можете не дивитися, коли у Вас беруть кров. Всі незручності, пов’язані з неприємними відчуттями ніщо в порівнянні з тим, що ваша кров врятовує чиєсь життя.

12. Я займаюся спортом.

Значить, Ви здорові і це вагома причина, щоб стати донором. Здача крові не вплине на Ваші спортивні результати і допоможе тим людям, які потребують крові.

13. У мене дуже мало крові, щоб ділитися нею.

У організмі дорослої людини 5–6 літрів крові (7% маси тіла) і здорові люди можуть здавати кров досить часто. Ваша кров постійно обновляється в організмі, навіть якщо не здавати її, так що втрачена кількість швидко відновлюється. Доза 450 мл. називається фізіологічною і Ви можете без побоювання здавати кров чотири рази на рік.

14. Моя кров вам все одно не потрібна, у мене найпоширеніша група.

Тим більше, потрібна! Адже вона найбільш поширена і серед хворих. Потрібна кров всіх груп — пам’ятаєте, що найрідкіснішою є та кров, яку неможливо знайти вчасно!

15. Я все збираюся здати кров, але ніяк не зберуся.

Зберіться сьогодні, і Вам не потрібно буде відкладати візит в Центр крові. У результаті, Вам буде приємно, що Ви вирішили прийти! Подзвоніть нам по тел. 33-30-24 або (063) 822-19-62,  з 8:00 до 15:00.

Донорство дуже почесне і, поза сумнівом, принесе Вам величезне моральне задоволення і упевненість в собі.

Будь ласка, подумайте і ухваліть рішення стати донором.

Зробіть це ради Вас самих.